Kapetan Zaspan- Lutkarska predstava u Cipelićima i Medekima

Dana 25. rujna obilježavao se Međunarodni dan snova. Odgojne skupine Cipelići i Medo odlučili su taj dan obilježiti, no ne spavanjem i drijemanjem već lutkarskom predstavom. Potaknute davno imitiranim crtanim filmom Kapetan Zaspan odgojiteljice najprije osmišljavaju samu radnju, dijele uloge, a potom se zajedno s djecom upuštaju u izradu lutaka. Zajednički je to i timski rad, kako odgojiteljica međusobno, tako i njih s njihovom djecom. Partnerstvo je suradnički odnos između pojedinaca ili grupa suglasnih u podjeli odgovornosti u postizanju nekog cilja. Cilj ovakve suradnje nije bio samo zajedničko gledanje lutkarske predstave dviju skupina, već i njihovo međusobno zbližavanje i upoznavanje. Budući da djeca funkcioniraju u područnom objektu na principu “otvorenih vrata” za njih to nije bila nepoznanica. To je način koji djeci omogućuje da razvijaju sve svoje potencijale i da se djeluje na sve segmente razvoja (emocionalne, socijalne, spoznajne i tjelesne). Osim lutkarske predstave, djeca su po završetku lutkarske predstave imala priliku zaplesati, to jest, pokretima prikazati pjesme karakteristične i povezane za Dan snova: Zaspalo je uho, Kapetan Zaspan, Sva su djeca zaspala...Na taj način djeci su zadovoljene potrebe za vizualnim, auditivnim, ali poticao se razvoj krupne motorike pokretom. Kako biste saznali što nas sve očekuje i što ćemo još obilježiti, ostanite s nama.
Ivana Jovanovac, mag. paed.relig.et catech.
Bacc. praesc. educ.