Večer matematike u odgojno-obrazovnoj skupini The Bees

Večer matematike u odgojno-obrazovnoj skupini BEES

Ove pedagoške godine odgojno-obrazovna skupina posebnog programa ranog učenja engleskog jezika – BEES u područnom objektu MB1 organizirala je „VEČER MATEMATIKE“. „Večer matematike“ organizirana je  u  obliku radionice za djecu koja uključuje male radne centre odnosno "matematičke stanice" s matematičkim aktivnostima koje djeca rješavaju samostalno ili uz pomoć roditelja kod kuće. U aktivnostima je sudjelovalo 13-ero djece prisutne u skupini i 14-ero roditelja putem online poveznice.
U skupini smo pripremile aktivnosti prilagođene predškolskoj dobi kroz koje djeca usvajaju osnovne i matematičke pojmove na zabavan način.
Na ovaj način smo pokazali kako i matematika ima svoje važno mjesto u vrtiću, kako je poticanje predmatematičkih vještina iznimno važno, a također smo dali roditeljima ideje za zanimljive i primjerene igre/aktivnosti koje mogu provoditi i u svojoj svakodnevnici, s obzirom da ove godine to zbog epidemioloških mjera nismo mogli provesti svi zajedno u skupini.

Odgojiteljice: Ana Volarić,mentor i Ivana Grbac,mentor