Lutka Emily u o.o. skupini "The Sponges"

U odgojno obrazovnu skupinu The Sponges ove pedagoške godine uvedena je lutka Emily kao dio projekta „Lutka u poticanju kompetencija na stranom jeziku“. Lutka ima bitnu zadaću u poticanju odgojno obrazovnog rada s djecom jer ih motivira na upoznavanje i usvajanje novih riječi na engleskom jeziku. Svakog ponedjeljka, Emily djeci donosi flashcardse s novim riječima, pjesmice ili brojalice. Dostupna je djeci ukoliko s njome hoće razgovarati ili igrati se, no razumije samo engleski jezik. Na taj način, djeci je pružena prilika da češće vježbaju izgovor te kroz međusobnu komunikaciju unaprjeđuju znanje engleskog jezika. U sklopu projekta, oformljen je centar knjižnice na ulazu u sobu dnevnog boravka. Unutar centra se nalaze razne slikovnice, personalizirane članske iskaznice, paravan za predstave te ostali predmeti koji čine pravu knjižnicu. Jedan tjedan djeci se čita priča ili bajka njima poznata na hrvatskom jeziku te su im ponuđene primjerene aktivnosti poput  društvene igre, „Složi redoslijed priče“, „Pronađi sve likove iz priče“… Tijekom drugog tjedna, djeca sudjeluju u izradi lutaka iz priče odnosno bajke te im je omogućeno da ih spontano koriste u scenskim igrama. Lutka Emily također sudjeluje u pričanju priče ili predstavi na engleskom jeziku.